BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLİKTEN GÜZELLİK DOĞAR

YENİLİKTEN GÜZELLİK DOĞAR

 

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü “Bolu Eğitim ve Kültür Dergisi” yayın hayatına başladı.

İlk sayısında “Yenilikten Güzellik Doğar” diyerek okurunu selamlayan dergide, Bolu il genelindeki öğretmen ve öğrencilerin eğitim, kültür, sanat ve edebiyat alanındaki çalışmaları yer alıyor.

Bolu Valisi Aydın Baruş, dergi için yazdığı yazıda ; “Yayın hayatına yeni başlayan Bolu Eğitim ve Kültür Dergisi’nin özellikle gençlerimizin okuma, yazma, anlama ve ifade yeteneklerini geliştirmesine, insanlarımızın edebiyat sevgisinin artmasına vesile olacağına inanıyorum” diyerek dergiye destek verdi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ise sunuş yazısında, derginin; “ Öğretmen ve öğrencilerimizin sesi olma, eğitim camiamızın kültür, edebiyat, sanat ve bilimsel çalışmalarını sunabileceği bir mecra oluşturma arzusu içinde olduğunu ”belirtti.

İmtiyaz sahipliğini Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in yaptığı derginin Genel Yayın Yönetmenliğini Şube Müdürü Muvafık Kılıç, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Nilüfer Ertem Çalış üstlendi.

“Bolu Eğitim ve Kültür Dergisi”yle öğretmen ve öğrencilerin eserlerinin geniş okur kitlesiyle buluşması hedeflenirken, Bolu’yu anlatan yazılarla da ilimizin tanıtımı yapılmış olacak.

Sayfalarını yine öğretmenler tarafından çekilen fotoğrafların süslediği dergi, Bolu il genelindeki tüm okullara ve 81 il valilikleriyle, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

 10-04-2018

 

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.