BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNLÜ YAZAR SİNAN YAĞMUR BOLU´DA SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

  “Oku-Yorum Projesi” kapsamında 20 Kasım 2014 Perşembe günü Kültür Sitesinde Ünlü Yazar Sinan Yağmur ile söyleşi gerçekleşti.      
ÜNLÜ YAZAR SİNAN YAĞMUR BOLU´DA SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Vali Ahmet Zahteroğulları ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu´nun katkılarıyla yürütülen Oku-Yorum Projesi’nin ünlü yazarlarla buluşma etkinliklerinde Yazar Sinan Yağmur kitapsever öğrencilerimizle buluşarak söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşiye Vali Yardımcısı Ömer Eru, Oku-Yorum Projesi Sorumluları Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İdris Keleş, Selma Kaya, Oku-Yorum Projesi yürütme kurulu üyeleri ve ünlü yazarın ilimize gelmesine katkıda bulunan Eğitim Uzmanı Fuat Gürleyen, 100.yıl Ortaokulu Müdürü Ahmet Topal,ortaokul, ortaöğretim öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Yoğun ilginin olduğu söyleşide  Yazar Yağmur;  öğrencilere okuma sevgisi, okumanın faydalarını esprili bir dil ile anlatırken yoğun alkış aldı.

100.yıl Ortaokul’u  öğrencileri yazara çiçek takdim etti. Söyleşi sonrası yazar, kitapseverlerin kitaplarını imzaladı.

“Oku-Yorum Projesi” Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaokul ve ortaöğretim kurumları için hazırlamış olduğu bir projedir.

Projenin Amacı: Okumanın insana vereceği zevki herkesin tatmasını sağlayarak okumayı alışkanlık haline getirmek ve  okuduğunu yorumlayıp paylaşımda bulunmaktır.

Oku-Yorum Projesi ile okullarda okuma odaları oluşturma, ünlü yazarlarla buluşma, film izleme, tiyatro oyunu izleme, sosyal medyada paylaşımlarda bulunma,  il kütüphaneleri ziyareti ve kitap fuarları düzenleme gibi bir çok etkinlikler gerçekleşmektedir.

İstekli kitapsever öğrencilerimiz sosyal medyadan Oku-Yorum Projesini takip edebilir, etkinliklere katılabilirler.

Aralık ayında başka bir yazarımızla yeni bir söyleşi yapılacaktır.

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.