BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımıza Bisiklet Dağıtım Töreni Yapıldı

Okullarımıza Bisiklet Dağıtım Töreni Yapıldı

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği okullarda fiziksel aktivitelerin artırılması amacıyla 01.10.2015 tarihinde Bolu İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Köroğlu Ortaokuluna 10 adet, Yıldırım Beyazıt Ortaokuluna 10 adet, Doğancı Ayşe Yılmaz Becikoğlu Ortaokuna 10 adet, Dağkent Kıroğlu Eğitim ve Sağlık Vakfı Ortaokuluna 10 adet ve İnkılap Ortaokuluna 10 adet olmak üzere toplam 50 adet bisiklet törenle dağıtıldı. 

Bisiklet dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim Çavuşoğlu, İl Halk Sağlığı Müdürü Sayın Mahmut Arık, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği öğrencilerimizi fiziksel aktivite yapmaya ve hareketli yaşama özendirmek, daha sağlıklı bir hayat ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacı ile Milli Eğitim Bakanlığının 5.6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersini açan veya "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullarda öğrencilere kullandırmak üzere bisiklet dağıtımı yapılmıştır.

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.