BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OKUL ÖNCESİNDE %100 EĞİTİME HAZIRIZ”

“OKUL ÖNCESİNDE %100 EĞİTİME HAZIRIZ”

 

Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan kahvaltıda anaokulu müdürleriyle buluştu.

Okul müdürlerinin kendilerini ve okullarını tanıtmasıyla başlayan buluşmada Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Yörük, ilimizdeki anaokullarının eğitim durumu ve yürütülen projeler hakkında detaylı bir konuşma yaptı.

“EĞİTİMDE AVANTAJLI BİR KONUMDAYIZ”

Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe konuşmasında “Okul öncesi eğitiminde Bolu, diğer illerimize kıyasla avantajlı bir konumda. Derslik başına düşen öğrenci ortalamamız iyi bir seviyede, sosyal faaliyetler için donanımlı ve yeterli alana sahip okullarımız var. Biz bu avantajı en iyi şekilde kullanarak eğitimin kalitesini daha üst seviyeye çekmeliyiz. Okul öncesi eğitimde öğrencilere kuru bilgi vermekten ziyade karekter, değer ve davranış eğitimine öncelik vermemiz gerekiyor. Toplumumuzda her ne kadar istemesek de bazı vatandaşlarımızda davranış bozukluklarına şahit oluyoruz. Bu davranış bozukluklularının önüne okul öncesi eğitimle geçebiliriz. Bolu’da okul öncesi eğitim oranımız %60 seviyesinde gelecek yıla kadar çalışmalarımızı yaparak tam performansa ulaşıp yaşı tutan tüm öğrencilerimizi okul öncesi eğitime dahil etmek istiyoruz. Bu kentte eğitimin altyapısı çok iyi, önceki dönemlerde görev yapmış müdürlerimizin emeğine sağlık, kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim burada yaptığımız toplantı bir istişare toplantısı mahiyetinde istişarede makam mevki geri plandadır. Lütfen İstek ve görüşlerinizi çekinmeden dile getirin, düşüncelerinizi paylaşın.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının akabinde okul müdürlerine söz veren Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, öğretmenlerin konuşmalarını dinledi.

14-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.