BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKU-YORUM PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Ortaöğretim kurumlarında yürütülmekte olan ve büyük ilgi gören Oku-Yorum Projesi artık  ilkokul ve ortaokulları da kapsamaya başlıyor.  
OKU-YORUM PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 

11 Şubat 2015 Çarşamba günü Müdürlüğümüz İzzet Baysal Toplantı salonunda yapılan Oku-Yorum Projesi toplantısında; Proje Sorumlusu Selma Kaya, temel eğitimde ilk defa başlatılacak bu uygulamaya yönelik okul müdürleri ve öğretmenlere açıklamalarda bulunurken Proje yürütme kurulu üyelerinden Selma Demirel de ortaöğretim uygulamalarına yönelik bilgiler verdi.

 Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Proje Sorumlusu İdris Keleş özellikle  ortaöğretim kurumları için ilimize gelen yazarlarla buluşma etkinliğine ortaokul ve ilk okullardan da talep olduğunu ve etkinliğe gelen yazarların katıldıkları söyleşilerde öğrenci yaş grupları ve gelişim özellikleri bakımından birbirlerinden farklı olması nedeniyle projeyi 3 boyutta ele almak gerekliliğinin oluştuğunu ifade etti.

Projeye başta sayın Valimiz Ahmet Zahteroğulları  büyük destek vermektedir. Valimiz, Proje Yürütme kurulu ve proje sorumluları ile yaptığı görüşmede okullarımıza 1200 civarı kitap hediye edeceğini ifade ederek projeye desteğini sürdüreceğini belirtmiştir.

Oku-Yorum Projesi bilindiği üzere gönüllü öğrenciler ve öğretmenlerle başlamış olup, öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırma amacını taşımaktadır. Projedeki 150 gönüllü sayısı 550 gönüllüye ulaşmıştır. Özellikle  Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’nun desteği ile Oku-Yorum projesi ilgi görmesi üzerine ilkokul ve ortaokullarda da başlamıştır. Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu öğrencilerimize 800 adet kitap hediye etmiştir.

Proje sadece kitap okuma etkinliğinden oluşmamakta olup; kitapların yazarları ile okuyucuları buluşturmakta, kitaptan esinlenerek yapılan filmler okuyucular tarafından izlenildikten sonra film ve kitap üzerine söyleşiler yapılmaktadır. Ayrıca sosyal medyada twitter ve facebook’ta Proje kapsamında okunan kitaplar ile ilgili okuyucular paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

Proje kapsamında, kitapların yazarları ile tanışma fırsatı bulan öğrencilerimiz, yazarlara kitap ile ilgili sorular yöneltip, yazarın düşünceleri ve soruları ile ufukları genişlemektedir. Önümüzdeki günlerde ilkokul, ortaokul ve lise için 3 ayrı yazarımız ilimize söyleşi yapmak için teşrif edeceklerdir.

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.