BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKU-YORUM PROJESİ DEVAM EDİYOR

Oku-Yorum Projesi kapsamında Çimento Çaydurt İlkokulunda Okuma Şenliği ve Kütüphane Açılışı yapıldı.
OKU-YORUM PROJESİ DEVAM EDİYOR

 

 

Program,  28 Nisan 2015 tarihinde öğrenci, veli ve öğretmenlerle birlikte okul bahçesindeki yeşillik alanda saat 12.00’ de serbest okuma etkinliği ile başladı. Saat 12.30 itibariyle Araştırmacı – Yazar Al Erkan Kavaklı, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Maarrif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan, şube müdürlerinin katılımı ile pogram devam etti. Programda Okul Müdürü Şerafettin Tarım konuşma yaptı, ardından Araştırmacı – Yazar Ali Erkan Kavaklı öğrenci ve velilere hitap etti. Daha sonra Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu konuşma yaptı ve Kütüphane açılışına geçildi. Kütüphane açılışından sonra Araştırmacı – Yazar kitaplarını imzalayarak öğrencilere hediye etti ve program sona erdi.

Oku-Yorum Projesi gönüllü öğrenciler ve öğretmenlerle başlayan, öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırma amacını taşıyan bir projedir. Oku-Yorum projesinin ilgi görmesi üzerine ilkokul ve ortaokullarımızda her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Proje kapsamında kitap okuma etkinliği, kitapların yazarları ile okuyucuların buluşması, kitaptan esinlenerek yapılan filmler ve filmi yapılan kitaplar üzerine söyleşi yapılmaktadır. Ayrıca sosyal medyada twitter ve facebook’ta Proje kapsamında okunan kitaplar ile ilgili okuyucular paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

 

 

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.