BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERE FLOR UYGULAMASI

  20 Ekim 2014  pazartesi günü  saat 11.00’da Sakarya İlkokulundaki  öğrencilere ağız ve diş taraması  yapıldı Sağlık İl Müdürlüğü’nün  Sakarya İlkokulun da başlattığı uygulamasına Vali Yardımcısı Ömer Eru ve Hakkı Loğoğlu İl Milli Eğitim Müdürü  İbrahim Çavuşoğlu , Sağlık Müdürü Dr. Mahmut  Arık  ve Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinden görevli hekimler ve sağlık ekiplerinin katıldılar.  
ÖĞRENCİLERE  FLOR UYGULAMASI

Bolu Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından 6-10 yaş arası ilkokul öğrencilerine yönelik ´Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı flor jel uygulaması ve diş fırçalama eğitimi´ verildi. Sakarya İlkokulu’nda verilen eğitimde tüm öğrenciler dişlerin nasıl fırçalanacağını öğrendi.Sakarya İlkokulundaki çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması yaptılar. İlk olarak çocukları ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendiren hekimler daha sonra öğrencileri taramadan geçirdiler. Öğrencilere flor uygulaması da yaptıran hekimler, dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğini uygulamalı olarak gösterdiler. Ağız ve diş sağlığı taramasının ardından hekimler öğrencilere diş macunu ve diş fırçası ve bardak hediye ettiler. Yapılan uygulama hakkında bilgi veren  İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık , Ağız ve diş sağlığı, sağlığın başı sayılır. Dişlerimiz ne kadar sağlıklı olursa insanın sağlığı ve birçok hastalığın önlenmesi de çok önemli hale geliyor diyerek sağlığın önemini vurguladı.

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.