BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi Yarışmaları - Bana AB´yi Anlat

Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi Yarışmaları - Bana AB´yi Anlat

 

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 nolu Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz uhdesinde uygulamaya konulmuş olup 24 ay sürecektir.

Amacı "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği ´nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olan konu proje kapsamında 81 ilimizdeki tüm ortaokul ve liselerimizde 7, 8 ve 9. sınıf öğrencilerimize yönelik "Bana AB´yi Anlat" konulu resim, öykü ve slogan olmak üzere farklı kategorilerde ulusal düzeyde yarışmalar gerçekleştirilecektir.

Anılan yarışmalara dair kategorilere göre ayrı ayrı hazırlanmış yönergeler, ilgili belgeler, duyurulara ve ayrıntılı bilgiye projenin http://abyiogren.meb.gov.tr  adresinin yanı sıra Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr,    http://abdigm.meb.gov.tr  adreslerinden ulaşılması mümkündür. 

Adı geçen yarışmaların; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara uygun bir şekilde, denetimleri ilgili okul il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmek üzere yapılması önem arz etmektedir. 

 

 

Bilgi ve Destek İçin;

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü

AB Projeler Ekibi

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.