BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YUSUF CENGİZ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YUSUF CENGİZ OKUL MÜDÜRLERİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ 04.04.2016 Pazartesi günü Müdürlüğümüz İzzet Baysal toplantı salonunda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile tanışma toplantısı yaptı.

İkili Eğitim Veren Okul Sayısının Çok Az Olması Sevindirici

Okul müdürlerinin kendilerini tanıtmalarının ardından söz alan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Bolu ilinde ikili eğitim veren okul sayısının çok az olmasının sevindirici olduğunu belirtti. İlimizin eğitim altyapısının diğer illere göre çok iyi düzeyde olduğunu, okullarımızdaki öğretmen ihtiyacının fazla sayıda olmamasının sevindirici olduğunu belirtti.

İlimizdeki Okulları 4+4+4 Eğitim Sistemine Uygun Hale Getirmeliyiz

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ “4+4+4 eğitim sistemi kapsamında İlimizde yapılan düzenlemelerin tam olarak istenilen amaca ulaşmadığını, halen aynı müdürlük yönetiminde ilkokul ve ortaokulların olduğunu, önümüzdeki süreçte ilimizdeki okulları 4+4+4 eğitim sistemine uygun hale getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Öğrenciyi Merkeze Alan, Öğrenci Odaklı, Proje Tabanlı Eğitime Çok Önem Verelim.

Bir önceki Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’ na yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eden Yusuf CENGİZ, ilimizdeki akademik başarının daha da artması gerektiğini, öğrenciyi merkeze alan, öğrenci odaklı eğitime çok önem verilmesi gerektiğini, bu konuda öğretmenlerimize ve idarecilerimize büyük sorumluluk düştüğünü söyledi. Ayrıca İlimizdeki Bilim Sanat Merkezi’ nin, üstün yetenekli öğrencilerin özelliklerine göre daha iyi eğitim almaları yönünde çok önemli bir kurum olduğuna değindi.

Yetiştirme Kursları Sayesinde Mutlaka Öğrencileri Akademik Başarıya Ulaştıralım

Okullarımızda açılan Yetiştirme Kursları hakkında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ “bu kursların öğrencilerimizin başarılarına mutlaka artı değer katması gerektiğini, kurslardaki öğrenci sayısının azalması, bu kursların amacına ulaşmadığını gösterir. Bizler bu kurslar sayesinde mutlaka öğrencileri akademik başarıya ulaştırmalıyız” şeklinde konuştu. Bu konuya paralel olarak EBA sistemini tüm öğretmenlerimizin kullanması gerektiğini, kullanamayan öğretmen kalmaması gerektiğine değindi.

 Bolu Eğitim Altyapısı Bakımından Çok Şanslı Bir İl

Göreve gelmiş olduğum süre içerisinde Bolu’ ya baktığım zaman eğitim alt yapısı bakımından çok şanslı bir il. Hayırseverlerin katkısı burada çok önemli. Geldiğim yerde benim hedefim birçok okulumuzu ikili öğretimden normal öğretime geçirmekti. Bolu bu anlamda da çok şanslı bir il. Bu nedenle Bolu’ da en fazla önemseyeceğimiz şey gelecek nesil için yararlı insanlar yetiştirmektir.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının Takipçisi Olacağım

“İlimizdeki Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Anadolu Liselerinin çıtasını yükseltmeliyiz. Bu konuda destekleme ve yetiştirme kurslarını önemsiyorum. Bu kursların takipçisi olacağım.

Sizlerden ayrıca bir ricam projeler konusunu çok önemsemeliyiz. EBA(Eğitim Bilişim Ağı)’ yı mutlaka hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimize öğretmeliyiz. Sizler mutlaka öğretmenlere “akıllı tahtaları kullanın” demelisiniz, şeklinde konuştu.

Değerler Eğitimini Çok Önemsiyorum.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ; öğrencilerimizi milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, milli ve manevi donanıma sahip, duyarlı, bilinçli ve sorumlu fertler olarak yetiştirmek bizler için çok önemlidir. Bu yüzden değerler eğitimini çok önemsiyorum.

 İlimizde yakın zamanda düzenlenen Mehmet Akif okumalarının çok iyi bir proje olduğunu, okuyan bir nesil yetiştirmek için bu etkinliklerin önemli olduğunu belirtti.

 Öğretmenler Odasında Öğretmenlerin Özlük Hakları Değil Pedagojik Konular Konuşulmalı

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ konuşmasının son bölümünde; “Okullarımızda okul kültürünü oluşturmalıyız. Ben takım çalışmasına önem veren bir insanım. Bu yüzden birbirimize güvenmek zorundayız.

Okullarımızdaki öğretmenler odasında öğretmenlerin özlük hakları değil pedagojik konular konuşulmalıdır.” şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ konuşmasının son bölümünde, okullarımıza yapılacak olan ziyaretlerde okul müdürlerinden, okulun akademik başarısı ile ilgili göstergeleri isteyeceğini bu konuda okul müdürlerinin hazırlıklı olmalarını istedi.   

 

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

 

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.