BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu´nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sayın Valim, Milletvekillerim, Garnizon Komutanım, Belediye Başkanım,

Değerli İzzet Baysal Vakfı Başkanım ve Mütevelli Heyeti,

Değerli Konuklar ve Meslektaşlarım,

Sevgili öğrenciler ve kıymetli basın mensupları.

Bugün 24 Kasım öğretmenler günü. Bizleri böyle anlamlı bir günde bizimle birlikte olduğunuz için hepinize şahsım ve kurumum adına teşekkür eder saygılar sunarım.

Millet Mektepleri´nin açılışı ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün, tüm öğretmenlerimizin unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik mesleği bütün mesleklerin anasıdır. Öğretmenler herkesin yetişmesinde büyük rol üstlenen, ve bizlerin bugünlere gelmesinde büyük emek ve fedakarlıkları olan kişilerdir.

Değerli öğretmenlerimiz; kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyorsunuz. Yarınımız sizlere emanettir. Sizler toplumu inşa eden mimarlarsınız. Bizlerin amacı, yeni nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp, onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmalıyız. Çocuklarımızı toplumun değerleri ile çatışmayan, milli, manevi, kültürel değerleri  bilen ve özümseyen, sorgulayan, irdeleyen, dünyaya açık çağdaş bireyler yetiştirmeliyiz.

 

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü hiçbir zaman unutmamalıyız.

 

Bu bilinçle bu öğretim yılında,  16 anaokulu, 74 ilkokul, 75 ortaokul, 42 ortaöğretim kurumu olmak üzere toplam 207 okulda 3320 öğretmen 327 yönetici ile eğitim – öğretim yapmaktayız.

2015-2016 eğitim- öğretim yılında İlimizin eğitim ortamlarını daha iyi hale getirmek için 5 yeni okul ve kurum açılmış, 5 okul ve kurumun da temeli atılmıştır. Bunlardan; 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu ek binası, Refikaana Anaokulu İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılmıştır. Kadriyeana Anaokulu Solmaz ve Ahmet Baysal tarafından, Mehmet Baysal Spor Salonu Mebrure ve İlhan Bağışgil tarafından yaptırılmıştır.

Borazanlar Mahallesinde Sağlık Müdürlüğünün batısında yarın saat 14:30 da temeli atılacak olan 24 derslikli İzzet Baysal Ortaokulu ve spor salonu İzzet Baysal Vakfı tarafından yapılacaktır. Öğretmenlerimizin bu önemli gününde İlimizin eğitimcileri olarak bize güzel okullarda eğitim yapmamızı sağlayan büyük hayırseverimiz İzzet Baysal büyüğümüze şükranlarımızı sunarken onu hayırla anıyor ve kendisine Allahtan rahmet diliyoruz.

Bu vesilesiyle başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum. Halen görevlerinin başında olan siz öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu  ve başarılı bir çalışma hayatı diliyorum.  

Ayrıca Sayın Ahmet Baysal ve ailesine, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyetine, bu hayırlara katkı ve destekleri için de Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. En kalbi duygularla sizleri selamlıyor ve saygılar sunuyorum.

 

 

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.