BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ, BOLU´YA GELDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ, BOLU´YA GELDİ

Bolu Abant’ta Türkiye Maarif Vakfı Yıllık İstişare Toplantısı düzenlendi. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu ve Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’in de katıldığı istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün, vakfın işleyişini, çalışma alanlarını ve faaliyetlerini anlattı.

Selamlama konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Vali Aydın Baruş: “ 15 Temmuz melun darbe girişiminin yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Akşemseddin ve Tokadi Hayrettin hazretlerinin ebedi istirahatgahı ve kahramanlık timsali Köroğlu’nun mekanı Bolu’ya hoş geldiniz. Bolu doğal güzellikleriyle meşhur bir kent, her yıl insanlarımız buraya dinlenmek ve toplantılar düzenlemek için geliyor. Türkiye Maarif Vakfı gelecek Türkiye vizyonunda Türkiye’nin çok önemli kurumlarından biri olacak. İstişare toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmalarını yapmak için kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz: “Bilindiği gibi 2016’nın Haziran ayı sonunda kanun Meclis´te kabul edildi,28 Haziran´da yayımlandı. Ondan sonra 15 Temmuz´a geldik ve bir demokrasi nöbeti süreci yaşadık. Mütevelli heyetinin oluşturulma tarihi 1 Eylül 2016. Kaç ay geçti? 10 ay gibi bir süre geçti. 10 ay gibi bir sürede ulaştığı noktayı ben kesinlikle çok büyük bir başarı olarak görüyorum. Emeği geçenlere başta mütevelli heyeti başkanımız ve üyelerine ;yönetim kurulu başkanımız ve üyelerine bütün Maarif Vakfı’nı Türkiye´nin dışa açılan penceresi olarak gören tüm kardeşlerimize vermiş olduğu emekten dolayı teşekkür ediyorum. Başarılıyı, daha başarılı nasıl kılabiliriz? Nasıl kısa sürede koymuş olduğumuz hedeflere ulaşabiliriz? Bu toplantıyı yapıyoruz ki bu toplantıda bir yol haritası belirleyelim ve inşallah önümüzdeki süreçte daha hızlı yol alalım.” dedi

TÜRKİYE MAARİF VAKFI OKULLARI SEVGİ TOHUMLARINI EKECEK

Türkiye Maarif Vakfı Okulları adı altında 4 ülkede eğitimlerinin devam ettiğine işaret eden Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "11 ülkede anlaştık. Önümüzdeki dönemde bir yıl içinde 20 okulda yani 20 ülkede Türkiye Maarif Vakfı okulları faaliyette olacak ve sevgi tohumlarını ekecek.

TÜRKİYE´Yİ DÜNYANIN 10 BÜYÜK EKONOMİSİNDEN BİRİ YAPACAPIZ

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, eğer bugün Türkiye´de her alanda bir başarı varsa bunu eğitime borçluyuz ama o başarı istediğimiz seviyeye gelmediyse oradaki eksikliğin de eğitimden olduğunun bilincindeyiz. Hedeflerimiz var. Türkiye bugün dünyanın 16. büyük ekonomisine sahip ülke. G20 üyesi. Biz bunu eğitimimizle yakaladık ancak hedefimiz ilk 10 ülke içine girmek. Niye şimdiye kadar ilk 10 ülke içinde olamadık? Olur muyuz? Son 15 yıldaki milli gelirimizi 3´e katladığımızı göz önüne alırsak önümüzdeki süreç içerisinde inşallah bir olursak, beraber olursak görüyorsunuz her gün herkesin bir başka planı oluyor ama inşallah Allah nasip ederse Türkiye´yi hak ettiği seviyeye, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma seviyesine getireceğiz.

BİZ 15 TEMMUZLARI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

İstişare toplantısının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İsmet Yılmaz "15 Temmuz, bundan sonra tekrar böyle bir faaliyette bulunmak isteyenlere verilmiş en güzel mesajdır. Elinizde hangi silah olursa olsun, hangi planı yaparsanız yapın, haksız olduğunuz sürece bu ülkenin halkı karşısında bir mesafe alabilmek, başarıya ulaşabilmek mümkün değildir. Biz 15 Temmuzları unutmayacağız, unutturmayacağız. İnşallah nesilden nesle bu aziz milletin canı ve kanı pahasına vermiş olduğu mücadeleyi aktaracağız ki, evlatlarımız bu şuurla bu bilinçle yetişsin." dedi.

 

VATAN VE BAYRAK İÇİN ŞEHİT OLMAK BİZİM İÇİN KAYIP DEĞİLDİR

"Vatan ve bayrak için şehit olmak bizim için kayıp değildir. Onlar bu ülkenin çimentosunu daha da güçlendirir." diyen Bakan Yılmaz, asıl vazifelerinin yaşamak ve insanlara daha çok hizmet etmek olduğunu ve zamanı geldiğinde de bu ülke için, bu ülkenin değerleri için can verme şuurunda ve bilincinde de olunacağına işaret ederek, "İşte bu bilinçte olursak insanımızı barış ve huzur içerisinde yaşatabiliriz. Refaha taşıyabiliriz. Bilirlerse ki bu ülkenin her bir vatandaşı aynı İstiklal Marşı´nda söylendiği gibi Gazi Mustafa Kemal´in de söylediği gibi. ´Torosların başındaki son ocak sönene kadar bu bayrak inmez.´ Dolayısıyla son insanımız şehit düşene kadar bu ülkede hiç kimse kendi planlarını hayata geçiremez." dedi.

Programın ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü siluetinde Şehitlerimizin isimlerinin Hüsn-i hatla yazıldığı tabloyu hediye etti.

13-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-2017

 

 

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.