BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Alan Öğrencilere Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli Düzenlendi.

Mesleki Eğitim Alan Öğrencilere Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli Düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi,  meslek lisesi öğrencileri ve okul müdürlerinden oluşan 400 kişilik gruba yönelik panel düzenledi. 

Panel, ABD California State Üniversitesinde iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmakta olan, Kimya ve Endüstri Mühendisi, A sınıfı iş güvenliği uzmanı ve ÇED koordinatörü Ali Özuludağ moderatörlüğünde, AİBÜ Seben Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinden Fazilet Nohut,  Arife Çakın ve Tuğçe Üner’in katılımı ile gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu, “Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği biriminin eğitim ve danışmanlığı ile risk değerlendirmelerinin gerçekleştirildiğini, öğretmen ve işçi kadroları da dahil olmak üzere tüm personele “Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu amaçlarının hem öğretmenler, hem öğrenciler hem de veliler için daha güvenli çalışma ortamları sağlamak olduğunu belirtmiş ve mesleki eğitim alan öğrencilere yönelik bu tarz eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği konusuna değinmiştir.

Panelde moderatör Ali Özuludağ, “6331 Sayılı Kanun Ve Risk Değerlendirmesi”, Fazilet Nohut, “İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Önemi Ve Güvenlik Kültürü”, Arife Çakı, “Kazalara Neden Olan Faktörler” ve Tuğçe Üner ise “Çalışma Ortamının İş Kazaları” hakkında bilgiler verdi.

 

Panelin son bölümünde Bolu İŞ-Kur Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Ali Kılıç son sınıf öğrencilerine yönelik İş Arama Becerileri konusunda eğitim verdi. Panel soru-cevap bölümü ile sona ermiştir.


14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.