BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle İstişare Toplantısı Yapıldı

Lise Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle İstişare Toplantısı Yapıldı

20.10.2015 Salı günü saat 10:00 ‘ da İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda Lise Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Karagöz’ ün ardından kürsüye gelen Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ilk olarak 2015-2016 eğitim – öğretim yılında devam eden ve yeni başlayacak projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Devamında özellikle TEOG ve üniversiteye yerleştirme sınavlarında İlimizin başarısının arttığını belirtilen Çavuşoğlu, bu sene açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının da öğrencilerimizin gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirtti. Okulun sadece sınava hazırlanma yeri olmadığını aynı zamanda öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerde de bulunmaları gerektiğini, 12. sınıf öğrencilerimiz için ayda 1 deneme sınavı, meslekleri yerinde tanıtma, öğrencilere özel çalışma odaları, üniversitelere tanıtım gezileri konularında katılımcılar ile görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya katılan Vali Yardımcımız Ayhan Kartlı da bu konularda neler yapılması gerektiğini, görüş ve çözüm önerilerini okul müdürleri ile paylaştı.

Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu Bakanlığımızın bu yıl aktif bir şekilde uygulamaya koyduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi hakkında konuşarak özellikle öğretmenlerimizin bu sistemi sürekli olarak kullanmaları gerektiğini okul müdürlerinin de bu konuda öğretmenlere yol gösterici olmaları gerektiğini belirtti.

İlerleyen günlerde öğrencilere, sınavlara hazırlanırken yaşadıkları stres vb.. konularda 2 uzman tarafından eğitim verileceği, aynı şekilde okullarımızdaki rehber öğretmenlerimizin de aktive edilmesi gerektiğini izah etmiştir.

Son olarak katılımcılar ile sınavlara hazırlık için soru bankası kaynak temini, yayınevi hususu, öğrenci koçluğu, deneme sınavları hakkında görüş alışverişinde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu iyi dilek ve temenniler ile toplantıyı sona erdirmiştir.

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.