BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Birincileri Başarı Ödülleri Töreni yapıldı

  Bu yıl 29. su yapılan İzzet Baysal Vakfı Lise Birincileri Başarı Ödülleri Töreni’nde 39 okuldan 56 öğrenci ödülünü aldı.  
 Lise Birincileri Başarı Ödülleri Töreni yapıldı

Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törende İzzet Baysal’ın başarılı öğrencileri ödüllendirildi.
 
Her yıl başarılı öğrencilere desteklemek için düzenlenen ödül töreninin bu yıl 29. Su gerçekleşti. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal’ın mazereti dolayısıyla katılamadığı törene Vali Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, daire müdürleri, veliler ve dereceye giren öğrenciler katıldı.
 
İzzet Baysal Vakfı Eğitim Koordinatörü Mustafa Yaman yaptığı konuşmada liselerini birincilikle bitiren öğrencilerin başarılarında katkısı olan öğretmen ve velileri kutladı. Öğrencilerin gösterdikleri bu başarıyı üniversite sınavlarında da gösterdiklerine inandığını söyleyen Yaman, yapılan tercihler sonunda öğrencilerin istedikleri üniversitelere girebilmelerini umut ettiğini belirtti. Yaman, Ahmet Baysal’ın mazereti nedeniyle törene katılamadığını belirterek Baysal’ın selamını iletti. İzzet Baysal’ı da konuşmasında anan Yaman, Baysal’ın sesli görüntüsünü gençler için izletti.
 
İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinden Şerafettin Erbayram da konuşmasında İzzet Baysal’ın vasıflarından bahsederek onun gibi bir insan görülmediğini söyledi. İzzet Baysal’ın örnek bir insan olduğunu söyleyen Erbayram, Baysal’ın emanetlerini bugün de yaşatmaya çalıştıklarını ifade etti. “Türkiye Cumhuriyeti yaşayacaktır, bu Vakıf da yaşayacaktır” diyen Erbayram, vakfın desteği ile eğitilen öğrenciler içerisinden yüksek mevkilere gelecek öğrenciler çıkacağını umduklarını kaydetti.
 
Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, törende birinciliğin kolay elde edilmediğini söyleyerek, bir lise birincisi öğrencisinin okula kaydolduğu ilk günden itibaren herkesten farklı çalıştığını ifade etti. Lise birincisinin sadece notlarına göre birinci ilan edilmediğini belirten Çavuşoğlu, öğrencinin ahlakına, arkadaşları ile ilişkilerine, ceza alıp almadığına da baktıklarını söyleyerek lise birincilerinin her şeyin en iyisini hak ettiklerini kaydetti. Çavuşoğlu İzzet Baysal’ın özelliklerinden de bahsederek, Baysal’ın en büyük mirasının insan olmayı öğretmek olduğunu belirtti.
 
Vali Aydın Baruş da konuşmasında İzzet Baysal’ın örnek olan davranışlarından bahsetti. İzzet Baysal’ın sağlık ve eğitime bıraktığı eserlerde her gün yüzlerce hastanın sağlığına kavuşup, yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Vali Baruş, Baysal’ın emanetlerine sahip çıkılacağını söyledi.
 
Protokol konuşmalarının ardından lise birincilerine ödülleri verildi. Birincilik ödülü alan öğrenciler arasında görme engelli Ali Topaç’ın da birinci olması takdir kazandı. Topaç’a ödülünü Vali Baruş verdi. Baruş görme engelli öğrenciyle sahnede bir süre sohbet etti.

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.