BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Yönetici Eğitici Eğitimi Başvurusu

Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı Yönetici Eğitici Eğitimi Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığınca, UNICEF işbirliği ve Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde, başta dezavantajlı çocuklar (özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personeli kapasitesini güçlendirmeyi ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesini amaçlayan “Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi” programının çalışmaları yürütülmektedir. 

Çalışma  kapsamında yapılacak pilot uygulama için, kapsayıcı eğitime yönelik mesleki gelişim eğitimi programı geliştirilerek ihtiyaçlar doğrultusunda, kapsayıcı eğitime giriş, kapsayıcı öğretim ve değerlendirme, kapsayıcı öğrenme ortamları (fiziki ve psiko-sosyal), okul- aile ve toplum işbirliği, engeli olan çocuklarla çalışmak, Türkçenin ikinci dil olarak öğretilmesi,  şiddete maruz kalmış çocuklarla çalışmak, geçici koruma altındaki çocuklarla çalışmak, göç ve terörden etkilenmiş çocuklarla çalışmak, doğal afetten etkilenmiş çocuklarla çalışmak başlıkları altında on modül oluşturulmuştur. Geliştirilen modüllerin öğretmenlerimize etkili bir şekilde aktarılması için farklı tarihlerde eğitici eğitimleri ve devamında mahalli eğitimler gerçekleştirilmiştir.  Kapsayıcı eğitim ile ilgili yöneticilerin de bilgi sahibi olabilmesi amacıyla 15-19 Ekim 2018 ve  22-26 Ekim 2018 tarihlerinde eğitici eğitimi gerçekleştirilmesi planlanmakta olup bu eğitimlerin devamında eğitici eğitimi alan  yöneticiler kendi illlerinde diğer yöneticilere mahalli hizmetiçi eğitimler verecektir.  

Bu kapsamda, ilimizde merkez ve ilçelerinde görev yapan tüm kadrolu yöneticilerin ( Müdür, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı ) başvurularını yapabilmeleri amacıyla https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?1611 adresinde başvuru ekranı oluşturulmuştur. 

 02-07 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak başvurular, İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından incelenerek Ek-1 listede yer alan sayılara göre  eğitime katılması uygun görülenler belirlenerek 8 Ekim 2018 14.00´a kadar belirlenecektir.

 

Resmi Yazıya Ulaşmak İçin Tıklayınız

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.