BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZZET BAYSAL ŞÜKRAN GÜNLERİNİN 2. GÜNÜ

İZZET BAYSAL ŞÜKRAN GÜNLERİNİN 2. GÜNÜ

 

Şükran Günleri’nin 2. Gününde Kent Meydanı’nda anaokulu öğrencilerinin hazırladığı programla başlayan etkinlikler, gün boyu aynı hareketlilik ve renkle devam etti. 2. Gün programlarına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ile vakıf üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Program,  Kent Meydanında Kadın Dayanışma Platformu´nun Anneler Günü nedeniyle Solmaz Baysal ve Mebrure Bağışgil´e plaket vermesi ile başladı. Buradaki programda daha sonra Mebrure-İlhan Bağışgil Anaokulu öğrencileri ´Yeşil Ördek´, Solmaz-Ahmet Baysal Emineana Anaokulu öğrenciler modern dans ve İzzet Baysal Anaokulu öğrencilerinin ´Kafkas Dansı´ gösterileri ile devam etti. Dans gösterilerini sergileyen öğrencilerin performansı protokol üyeleri ve aileleri tarafından uzun süre alkışlandı. Programın devamında protokol üyeleri ve gösteri yapan öğrenciler tarafından İzzet Baysal´ın 98. doğum günü nedeniyle 98 adet balon havaya bırakılarak burada açılan anaokulu stantları gezildi.

İzzet Baysal Şükran Günleri’nin 2. Günü etkinlikleri İzzet Baysal Caddesi’nde okul ve kuruluşların stantlarının gezilmesi ile  devam etti.  Stantların yanı sıra halk oyunu gösterileri, defileler ve folklor oyunları gibi çeşitli etkinlikler yapıldı.

İzzet Baysal Şükran Günleri programında yer alan bir diğer etkinlikte de il genelindeki okullarda yapılan  ´Sevgi Temalı´ şiir, kompozisyon, resim ve öz çekim kategorilerinde yapılan yarışmalar neticesinde dereceye girenlere Necip Fazıl kültür Merkezinde hediyeleri verildi. Programda ayrıca İzzet Baysal Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Giyim ve Teknoloji Bölümü öğrencilerinin hazırladığı ve teması ´Anne´ olan defilesi de yer aldı.

2.gün programı, saat 19.00’da ödül alan öğrenci, velileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları verilen akşam yemeği ardından Kent Meydanında yer alan Halk Konseri ile sona erdi.

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.