BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

İlçe değerlendirme toplantılarına Mudurnu ilçesinde Vali Yardımcımız Ömer Eru Başkanlığında devam edildi.
İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

 

Toplantı açılış konuşmasını ev sahibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Atmaca yaptı.

Atmaca, Mudurnu İlçesinin tarihçesi, eğitim ve öğretim durumu ile ilgili sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ve  Vali Yardımcısı Ömer Eru konuşma yaptılar.

Tanıtım sunumundan sonra söz alan Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu bir değişimle bütün ülke çapında yeni insanların yeni kadrolara geçtiğini böylelikle hareketlenmenin olduğunu, başta Mudurnu ilçesinde olmak üzere bütün ilçelerde bir atak olduğunu dile getirdi.

Çavuşoğlu, konuşmasının devamında çocukların ahlaki eğitimine vurgu yaparak,

"Biz çocuklarımızı överken onları Allah vergisi kabiliyetleri ile övüyoruz, dünyada yapılmış araştırmalar, Allah vergisi, doğumdan gelen özellikler ile övdüğümüz zaman çocukları başarısızlığa ittiğini göstermiştir.Bir anne baba olarak, eğitimci olarak kendi evlatlarımızı, öğrencilerimizi disiplinleri ve çalışkanlıkları ile övmeliyiz.

Akademik olarak başarının çok önemli değildir. Göreve geldiğimizden beri en çok üzerinde durduğumuz konu çocuklarımızdır. Çocuklarımızın ahlaki değerlerinin yüksek olmasıdır. En büyük amacımız; Bolu İlinde güzel ahlaklı, Türk Milletinin değerlerini taşıyan, merhametli, iyiliksever, emanete ihanet etmeyen, ülkesini, toplumunu, bayrağını asla gönlerden indirmeye razı olmayacak, bayrağını seven, çalışkan, disiplinli, dinamik bir gençlik yetiştirmektir. Akademik çalışmaya gelince zaten bu özelliklere sahip olan insanların akademik çalışmalarda da ön planda olduğu bir gerçektir. Bu konuda Bakanlığımızın Değerler Eğitimi Projesi gibi bir çok çalışması mevcuttur.

En uç noktadaki okulumuzdaki sınıf öğretmeni iyi bir örnek olabiliyorsa, iyi bir duruş sergileyebiliyorsa çocuklar öğretmenlerinde ne gördüyse onu alacaklardır. Üniversiteden yeni mezun olmuş daha yoğunlukla bu bölgelerde görev yapan stajyer öğretmenlerimize öğrencilere iyi bir rol model olmasında başta okul müdürleri olmak üzere diğer eğitimcilere görev düşmektedir." sözlerine yer verdi.

Daha sonra Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel konuşma yaptı.

Mudurnu Kaymakamı konuşmasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından il genelinde yapılan koordinasyon toplantılarına Mudurnu olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederken,  Mudurnu´nun değişmekte ve gelişmekte olduğunu dolayısıyla ilçede nüfus artışı olacağını ve bunun da öğrenci sayılarına yansıyacağını, bu nedenle hazırlıklı olmak gerektiğini belirtti.

Vali Yardımcısı Ömer Eru ise konuşmasında, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlattığı toplantılar ve çalışmalarla ilimizde güzel bir ivme yakalamasına neden olduğunu, başarı çıtasını yükselttiğini belirtti.

Vali Yardımcısı, tabletlerin, akıllı telefonların, bilgisayarların ancak doğru kullanıldığında iyi bir şey olduğunu aksi halde çocukların vakitlerini çaldığını, günümüzde eğitimcilere daha büyük görev düştüğünü, çocukları araştırmaya ve kitap okumaya yöneltmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından toplantı  İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ve Mudurnu İlçesi okul müdürlerinin görüş, öneri, istek ve ihtiyaçlarını dile getirilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.