BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER İŞADAMI MERHUM İZZET BAYSAL ANILDI

HAYIRSEVER İŞADAMI MERHUM İZZET BAYSAL ANILDI

 

Hayırsever işadamı merhum İzzet Baysal, ölümünün 15´inci yılında anıt mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy kampüsünde bulunan anıt mezarda düzenlenen törene Vali Aydın Baruş,  Belediye Başkanı AlaaddinYılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hayri Coşkun, İlçe Belediye Başkanları, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, İzzet Baysal’ın kızı Esin Avunduk, Vakıf Mütevelli Heyeti üyeleri, daire müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende protokol üyeleri konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İl Müftüsü İzani Turan tarafından dua okunurken, duanın ardından başta protokol üyeleri olmak üzere törene katılan herkes anıt mezara çiçek bıraktı.

Anıt Mezardaki programın ardından ise Salon programına geçildi. AİBÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Daha sonra ise İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Kalaycıoğlu tarafından İzzet Baysal Vakfı´nın kuruluşu, vakfın kurumsal ve mali yapısını gösteren bir sunum gerçekleştirildi.

Programın devamında AİBÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Mütevellilerin Dilinden İzzet Baysal" konulu bir belgesel yer aldı.

Belgeselin ardından ise uluslararası dergilerde yayınları çıkan AİBÜ’lü 68 akademisyene çeşitli hediyeler verildi.

Programın son bölümünde ise Köroğlu İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı çocuk korosu konseri dinleyicilerden büyük alkış aldı. Konserin ardından ise korodaki çocuklara Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından bastırılan  "Bir Çocuk bir Şehir ve Bolu" adlı kitaplar hediye edildi.

Program katılımcılara verilen kokteylin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.