BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayları Gerçekleştirildi

   24-25 Mart 2015 tarihlerinde Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayları gerçekleştirildi.              
Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayları Gerçekleştirildi

 

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen Ferda Koçak ile Mehtap Erman Moderatörlüğünde, Müdürlüğümüz Şube Müdürü Mustafa Güldemir sorumluluğunda, Şube Müdürü Recai Yörük, ilimiz merkez ilçede bulunan 12 ortaokul ve 12 ortaöğretim kurumundan birer katılımcı öğretmen, raportör Erdem Cambaz, Gökhan Baylan eşliğinde, Bolu Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevinde çalıştaylar gerçekleştirildi.

Çalıştaya  Vali Yardımcısı Ömer Eru, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan katıldılar.

Çalıştayın ilk günü, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Açılış konuşmaları ardından ders kitabının içeriğinin Anayasa ve kanunlara uygunluğu, içeriğinin bilimsel olarak yeterliği bakımından incelemeleri yapıldı.

Çalıştayın ikinci günü ise ders kitabının içeriğinin eğitim ve öğretim programının kazanımlarını gerçekleştirme yeterliliği, görsel tasarımın ve içerik tasarımının, öğrenmeyi destekleyecek nitelikte olması ve öğrencilerin gelişim özelliklerine uygunluğu bakımından incelemeleri yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.