BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK ŞARKILARI KİTABI TANITILDI

Bolu Belediyesi tarafından 2016 yılında başlatılan ulusal boyutlu çocuk şarkıları yarışmasında bestelenen şarkılar “Bolu Konulu Çocuk Şarkıları” kitabında toplandı. 
ÇOCUK ŞARKILARI KİTABI TANITILDI

 

Bolu Belediyesi tarafından 2016 yılında başlatılan ulusal boyutlu çocuk şarkıları yarışmasında bestelenen şarkılar “Bolu Konulu Çocuk Şarkıları” kitabında toplandı.  Kitap tanıtımının yapıldığı programa Bolu Belediye Başkanı Emine Davarcıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Yrd. Doç. Dr. Yavuz Durak ve davetliler katıldı.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, konuşmasında “Bu işe başlamamızdaki amacımız çocuklarımıza yönelik müzik dalında özgün besteler kazandırmak. Kazanılan bu eserleri bir repertuar haline getirmek, bu eserleri çocuklarımıza hediye etmektir. Ulusal boyutta Bolu konulu çocuk şarkıları yarışmasına katılan 34 beste arasında seçilen 10 eser finale kaldı. Finale kalan bu eserlerden albüm yapılmasında karar verildi. Çocuklara yönelik yaptığımız bu çalışmanın bir ilk olmasının sevincini yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Jüri Başkanı ve Yarışma Koordinatörü AİBÜ GSE Bölümü Yrd. Doç. Dr. Yavuz Durak yaptığı konuşmada “Çocuklar için yapılan bu iş Bolu Belediyesinin Bolu’ya kattığı eserler içerisinden en önemlilerinden. Çocuk şarkıları yarışmaları içerisinde niteliği çok üst düzeyde olan parçaları değerlendirdik. Kitabın içerisindeki eserler müzik öğretmenlerinin derslerde kullanabileceği şekilde. Daha önce de belediyelerin düzenlediği yarışmalar oldu ama hiçbir belediyenin çocuklara bu kadar destek verdiğini görmedim. Kitabımızı sevgiyle kullanmak dileğiyle.” dedi.

Konuşmaların akabinde Bolu Belediyesi Çocuk Korosu Müzik Öğretmeni Çiğdem Durak önderliğinde yarışmada dereceye giren üç şarkıyı seslendirdi.

06-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-2018

AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.