BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bolu T.S.O. bağlı İl Genç Girişimciler Kurulu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bolu T.S.O. bağlı İl Genç Girişimciler Kurulu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlimizde girişimci düşüncenin yaygınlaştırılması konusunda genç nüfusta farkındalığın artırılması amacıyla Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bolu Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı İl Genç Girişimciler Kurulu arasında işbirliği protokolü imzalandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Müdür Yardımcısı İdris Keleş ve Ar-Ge Birimi üyesi Melih Özbay, İLGGK adına da İcra Komitesi Başkanı Haluk Yerlikaya, Başkan Yardımcısı Cihan Saraç ve Komite üyeleri Hatice Akkaya, Serkan Gezgin ve Burak Özkan katıldı.

Protokol detayları ile ilgili bilgiler veren İLGGK Başkanı Haluk Yerlikaya, Kasım ayından itibaren aylık periyotlar halinde başarılı bir girişimci, yönetici ve genç girişimciden oluşan bir ekibin 11. sınıflarda eğitim gören öğrenciler ile bir araya getirilmesinin öngörüldüğünü dile getirdi.  Bu platform ile başarılı girişimcilerin gençlerle ticaret, girişimcilik, kişisel gelişim gibi başlıklarda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmasını hedeflediklerini belirten Yerlikaya, organizasyonların Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirileceğini ifade etti.

Gençlere girişimcilik fikri ve bilincinin aşılanması hususunun önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ise, İl Genç Girişimciler Kurulu’nu bu önemli çalışmalarından dolayı kutladı ve bu süreçte kurum olarak kendi üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. 

 

Yapılan konuşmaların ardından işbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve İLGGK Başkanı Haluk Yerlikaya tarafından imzalandı.AKTAŞ MAHALLESİ ÇELİK SOKAK NO2 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.