BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü´nün 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazıları ile, Okul Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirme esasları ile ilgili düzenleme yapılarak, BT Rehber Öğretmeni görevlendirme kriterleri aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır.

" Fatih Projesi BT Rehberliği görevi, bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülür. Bilişim teknolojileri öğretmeni bulunmaması veya rehberlik ihtiyacının mevcut bilişim teknolojileri öğretmeni/öğretmenleri tarafından karşılanamaması durumunda kendi branşlarında ders açığı oluşturmayacak şekilde sırasıyla istekli diğer branş öğretmenlerinden;

a) Mezuniyet alanı itibarı ile bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atanabilecek olanlar,

b) “Fatih Projesi Eğitmenliği” görevini Bakanlık onayı ile en az 6 (altı) ay süre ile yürüttüğünü belgelendiren öğretmenler,

c) Bilişim teknolojileri alanında doktora yapan öğretmenler,

d) Bilişim teknolojileri alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler,

e) Fatih Projesi kapsamında yürütülen merkezi hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde eğitim görevlisi olarak en az 100 saat görev alan öğretmenler,

f) “Bilişim Teknolojileri Rehberliği Kursu” nu başarı ile tamamlayan öğretmenler,

Fatih Projesi BT rehberliği görevini yürütebilirler." 

 

Bu nedenle, Eğitimde FATİH Projesi kapsamındaki okullarımıza yapılacak olan, Fatih Projesi BT Rehberliği görevlendirmelerinde sorun yaşamamak için müdürlüğümüzce, 16 Ocak - 2 Şubat 2016 tarihleri arasında 201614086 – 87 – 88 numaralı “BT Rehberliği Kursları” planlanmış olup hizmetiçi eğitim modülü üzerinden başvuruya açılmıştır.

BTRehberliği kurslarının son başvuru onay tarihi 6 Ocak 2016 dır. Başvuru sayısına göre Eğitim Yeri tespit edilecektir. Kurs, Merkez ilçede yapılacaktır. Eğitim 100 saattir, pazar günleri hariç 15 gündür.

BTRehberliği Kurslarına başvurmak için ön şart “FATİH Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” na katılmış olmaktır. Ön şartı sağlamayan adaylar için 11 – 15 Ocak tarihleri arasında “FATİH Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” planlanmıştır. Bu kursun katılımcı listesi tarafımızdan oluşturulacak olup birimimizle 5 Ocak 2016 tarihi mesai sonuna kadar acilen iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Tüm kurumlarımıza konuyla ilgili E-Posta yollanmıştır.

 

İlgili yazılar:

30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazı 

Kurs Tarih Çizelgesi 

BTR Görevleri 

BTR Uygulama Formu 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.