BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİME YOLCULUK PROJESİ KAPSAMINDA E-KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİLİME YOLCULUK PROJESİ KAPSAMINDA E-KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca tahsis edilen sanal konferans salonu üzerinden Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde; İzzet Baysal Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Ayşenur Özdemir tarafından yürütülen Bilime Yolculuk Projesi kapsamında 2 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Bolu Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda CERN’e canlı bağlanılarak CERN’de yapılan bilimsel çalışmalar, parçacık fiziği, CERN’ün teknolojiye ve hayatımıza katkıları hakkında orada görev yapan Türk bilim insanlarımız ile (Doç Dr. Gökhan Ünel, Dr. Sezen Sekmen, Dr. Bora Akgün) e-konferans gerçekleştirilmiştir.

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonundaki e-konferansa 150 Öğrenci ile Merkez İlçede Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve  Biyoloji öğretmenleri katılmışlardır. Ayrıca e-konfernasa ilimizden Mudurnu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Abant İzzet Baysal üniversitesi, il dışından ise; Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Niğde Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi, İstanbul MEF okulları, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul Sabancı Anadolu Lisesi, İzmir Bayraklı Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzmir Çiğli Anadolu Türk Koleji, İstanbul Ataköy Anadolu Lisesi katılmıştır.

28 Nisan 2015 Salı günü Prof. Dr. Dursun Koçer,  Prof. Dr. Serdar Evren ile birlikte ilimiz okulları ve 10’dan fazla il dışından katılımcılarla e-konferans gerçekleştirilecektir.

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.