BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIŞÇILAR VAKFI ZİYARETİ

BAĞIŞÇILAR VAKFI ZİYARETİ

 

18 Şubat 2015 Çarşamba günü Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M. Şerafettin Erbayram, İşadamı Ahmet Yamaner ve  Ercan Gülen Milli Eğitim Müdürünü Makamında ziyaret etti.

Şerafettin Erbayram “Bir Çocuk Bir Şehir ve Bolu” projesinde proje ortağı olan, diğer bütün projelerde  Bolu Bağışçılar Vakfı’na desteklerini esirgemeyen  Milli Eğitim Müdürlüğüne; başta Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu olmak üzere Şube Müdürü Recai Yörük’e ilçe milli eğitim müdürlerine, okul müdürlerine ve sınıf öğretmenlere  mütevelli heyeti ve şahsı adına teşekkür ettiğini , Milli Eğitim Müdürlüğünün Bolu Bağışçılar Vakfının yanında olduğu için mutluluk içinde olduklarını ifade etti.

İzzet Baysal’ın hayatını, eserlerini ve hayırseverliğini anlatan “Bir Çocuk Bir Şehir ve Bolu” kitabının öğrencilere ulaştırılması için, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağışçılar Vakfının ortak olduğu projedir. Okullarımıza dağıtılan "Bir Çocuk Bir Şehir ve Bolu" adlı kitabın amacı;  ilimiz okullarında eğitim gören 4. Sınıf öğrencilerine okutularak öğrencilere İzzet Baysal’ın başlattığı hayırseverlik anlayışını bütün Bolu’ya yaymak, yeni yetişen kuşakların yalnızca İzzet Baysal’ın gittikleri okulların, hastanelerin, kurumların isimlerinden bilmelerini değil, İzzet Baysal’ı tanıyarak yetişmeleridir.

Proje ile ilgili kitaplar 8 ilçe ve merkezde 3485 ilkokul 4. Sınıf öğrencisine dağıtılmış olup, proje kapsamında anket çalışmaları, yarışmalar yapılmaktadır.

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.