BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE TOPLANTISI GEREDE’DE YAPILDI

  31 Aralık 2014 Çarşamba günü Gerede ilçemizde Değerlendirme Toplantısı yapıldı.  
AİLE TOPLANTISI GEREDE’DE YAPILDI

 

Toplantıya, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Milli Eğitim Müdürü  İbrahim Çavuşoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim şube müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Gerede İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, Gerede İlçe okul müdürleri, eğitim uzmanları  ve eğitim bölgeleri koordinatör müdürleri katıldı.

Kaymakam Arslan Yurt’un söz aldığı toplantıda Arslan, Milli Eğitim Camiasının Eğitimin kalitesi yönünden yaptığı vurguyu beğendiklerini,  Milli Eğitim Müdürlüğü ile diyalogun çok iyi olduğunu,  il ve ilçenin koordineli çalıştığını, eğitimin kalitesinin arttırılması için herkesten gayret beklediğini belirtirken İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ekibine ayrıca teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, “ Gerede İlçesi Bolu’nun en büyük ilçesidir, İlçemiz için büyük yatırımlar yapıldı ve Fen Lisesi başta olmak üzere önemli yatırımlar 2015 Yatırım Programına alındı.” İfadelerini kullandı.

Çavuşoğlu,  gerekli yatırımların yapılacağını, okullar için her türlü ihtiyacın karşılanacağını Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üzerlerine düşen görevi layıkıyla gerçekleştireceğini söylerken bundan sonrasının okul müdürlerine kaldığını, bir okulu okul yapanın müdürler olduğunu, eğer okul müdürleri eğitimin temel direği öğretmenlere bir aile ortamı oluşturur, senede en az bir kez derslerine girip onlara moral verir, sevgi saygı ortamı oluşturursa o ortamda öğretmenlerin elinden geleni yapacağını vurgularken ilçelerden il merkezine eğitim göçünü istemediğinin altını çizdi.

Çavuşoğlu, İlimizin yükselmekte olan başarısını örnek gösterirken, başarıda bir sınır olmadığını başarıyı ne kadar yukarıya çekebilirsek o kadar iyi olacağını, aile ortamımızı büyüterek eğitim öğretim alanındaki başarılarımızı arttırmamız gerektiğini belirtti.

Toplantıda, yeni atanan okul müdürleri ile tanışma gerçekleşti.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı brifing sunumu yaptı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin  ve Gerede İlçesi okul müdürlerinin  görüş, öneri, istek ve ihtiyaçlarını dile getirilmesiyle devam edildi.

Eğitim öğretim kalitesini artırmaya yönelik değerlendirme toplantıları ocak ayında devam edecek.

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.