BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü ilimizde coşkuyla kutlandı

Anıtpark´ta düzenlenen törende; Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’nun iki öğrenci ile birlikte Anıt’a çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı ile Bayraklar göndere çekildi.

Anıtpark’taki törenin ardından 17 Temmuz Spor Salonu’nda yapılan törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı´nın okunması ve bayrakların göndere çekilmesi ile başlayan program öğrenciler tarafından protokole saygı buketi sunulması ile devam etti.

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı

“Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu yaptığı konuşmasında, 23 Nisan’ın, bağımsızlığın ve egemenliğin ifadesini taşıdığından “Ulusal Egemenlik Bayramı” olarak kutlandığını belirterek, “Dünyada, 23 Nisan´dan başka, çocuklara armağan edilmiş bir milli bayram yoktur. Bu günün ilelebet korunması, bu cennet vatanımıza, sahip çıkacak, onu namusu, haysiyeti, şerefi bilip düşman postallarına çiğnetmeyecek olan siz çocuklarımıza bağlıdır” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, “milletçe her şeyimiz demek olan bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün korunması ve devamı için, bazı olmazsa olmaz prensipler vardır” diyerek, şöyle konuştu:

“Ne gibi? Hemen söyleyeyim. Birincisi, imanlı, inançlı olmak. İkincisi, çok çalışmak, çok çalışmak. Üçüncüsü, birlik ve beraberlik olmadan, asla sürerli başarıya ulaşılamayacağını unutmamak. Dördüncüsü, yalnızca evlad ü iyalinin, yalnızca milletinin değil, bütün insanlığın huzur ve mutluluğu için çalışan ve buna talib olan hedeflere sahip olmak. Tabii ki bütün bunlar "bir olmak, iri olmak, diri olmak"  bilinciyle gerçekleşebilecektir. Kahramanlık ve şehadet hamuruyla yoğururmuş milletimizin siz asil, yiğit, mert, gözü pek çocukları, tarihsel sürecindeki başarılarını, önümüzdeki süreçte de bu bilinçle devam ettirecektir.”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını bu yıl hazırlayan 50. Yıl İzzet Baysal İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin programında  ilk olarak tüm öğrenciler adına Reyhan Sıla Erdoğan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Zeynep Öztosun  isimli öğrenci tarafından okunan ´23 Nisan´ isimli şiir  ardından 1. sınıf öğrencileri tarafından dans gösterisi   sergilendi.

Programın devamında Emir Tosun isimli öğrenci ‘Mustafa Kemal´e Giden Yol’ isimli şiiri okudu.  Müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan okul öğrencilerinden oluşan koro eserleri seslendirdi. Erva Yılgündüz isimli öğrencinin ´Dünya Çocukları´ adlı şiirini okumasının ardından Bolu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Jimnastik sporcularının gösterisi sahne aldı. Program okul öğretmenleri ve öğrencilerinin yer aldığı solo müzik dinletisi ile devam etti.  

5. sınıf öğrencilerinin sergilediği ´Zeybek Oyunu´ gösterisinin ardından Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutan Vekili Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı il genelinde yapılan resim, şiir ve satranç turnuvasına dereceye girenlere ödülleri verdi.   Okulun Karadeniz oyunları ekibinin sergilediği halk oyunları gösterisi ile program devam etti.

Vali Baruş ve beraberindekiler  salon programının ardından  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Çocuk Grubu   tarafından hazırlanan resim sergisinin  açılışına katıldılar.

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.