Haberler 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU KARNE TÖRENİ

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU KARNE TÖRENİ

 

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1.Dönem Sonu Karne Töreni Canip BAYSAL İlkokulunda yapıldı.

Törene Vali Yardımcısı Mustafa Kemal KESKİN,İl Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN, İl Garnizon Komutanlığından Albay Yaşar Bey,Belediye Başkan Yardımcısı İhsan AĞCAN, Emniyet Müdürü Sabri DURMUŞLAR, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut ARIK ve Okul Müdürlerinin katılımıyla Karne Töreni yapıldı.

 

Bugün 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1.Dönem Sonu Karne Töreni Canip BAYSAL İlkokulunda yapıldı.

Törene Vali Yardımcısı Mustafa Kemal KESKİN,İl Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN, İl Garnizon Komutanlığından Albay Yaşar Bey, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan AĞCAN, Emniyet Müdürü Sabri DURMUŞLAR, , İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut ARIK ve Okul Müdürlerinin katılımıyla Karne Töreni yapıldı.

Karne Töreninde İl Milli Eğitim Müdürümüz Recep ALPDOĞAN yaptığı konuşmada;

  "2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı 1.kanaat dönemini , büyük bir sıkıntı yaşamadan  bitirmiş bulunuyoruz.Bunda katkısı olan tüm öğretmen ,öğrenci ve duyarlı velilerimize teşekkür ederiz.

 Karne çocuklarımızın okuldaki durumları konusunda velilerimizi ve öğrencilerimizi bilgilendirmek üzere düzenlenmiş bir bilgi kaynağıdır. Karne çocuğunuzun genel durumunu belirtmekle birlikte yaşamının tamamını değerlendiren bir veri kaynağı değildir. Yani karnesine bakarak çocuğunuzu tam olarak değerlendiremeyiz. Karne çocuğumuzun derslere ilişkin yapılan sınavlardan aldığı notları gösterir .

Karne sadece öğrencinin değil velinin de karnesidir. Çocuğunuz ile ilgili olarak yapmanız gerekenler konusunda size yol gösterici olmalıdır. Çocuğunuzun hangi derslerde daha başarılı ve ilgili olduğunu hangilerine daha çok çalışmaya gereksinim duyduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Karnende kaç zayıf var şeklinde düşünmek yerine hangi derslerde daha çok gayret etmesi gerektiği, yardıma gereksinimi olduğunu belirlememize yardımcıdır karne.

Değerli Veliler;

Biz anne babalar olarak, çocuklarımızın derslerdeki başarıları kadar onların özgüveni yerinde, eleştirebilen,okuyan, kendisine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişmesinin de takipçisi olmalıyız.
           Çocuğunuza başarılı oldukları derslerden başlayarak yapabilecekleri konusunda cesaret vermeniz, onun kendisine olan güvenini zedelemeden bu durum konusunda gayret göstermesine yardım edecektir.

Çocuğunuzu sadece karne ile değerlendirmeyin, onun başarılı olduğu diğer alanları unutmayın.

•       Çocuğunuzun bireysel farklılıklarını tanıyıp bu farklılıkları kabul edin.İçsel dünyasının ve yeteneklerinin farklı olduğunu göz önünde tutun.

•       Öğrencinizi diğer çocuklarınız ya da arkadaşlarıyla kıyaslamayın. Bu kıyaslama onun kendine güven eksikliğine neden olur ve kıyaslanan kişiye olumsuz duygular beslenmesini sağlamaktan başka bir işlevi olmaz.

•       Çocuğunuzu arkadaşlarının yanında ya da diğer kişilerin yanında azarlamak, eleştirmek onun kendisine saygısını azaltacaktır.

•       Olumlu yönlerini pekiştirin.

•       Çocuğunuza dönük beklentilerinizi öğrencinin gelişim düzeyine uygun ve gerçekçi oluşturun. Böylece çocuğunuz üzerinde bir baskı hissetmez.

•       Unutmayın ki o sizin çocuğunuz ve onun eğitiminde sizin davranışlarınız onu çok etkiliyor.

 

Sevgili Öğrenciler;

 

Tatil deyince aklınıza boş zaman olarak geçireceğiniz bir şüreç gelmesin.Ders dışı zaman bulup yapamadığınız ve size faydalı olacak etkinliklerinizi yerine getirme fırsatı olarak algılayınız.Öncelikle sevdiklerinizle beraber olmanın fırsatını arayınız.Daha sonra bilgi dağarcığınızı genişletmek için bol bol kitap okuyunuz.

 

Sözlerimin sonunda tatilinizi huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmeniz dileğiyle saygılar sunarım."

 

 karne karnekarnekarnekarnekarnekarnekarnekarnekarne

 

 Yayın:25.01.2013 - Güncelleme:25.01.2013 - 18:36 - Görüntülenme:483