BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ

 

Bir asırdır toprağın altında nöbet tutan Şehitlerimiz program ve etkinliklerle anıldı.

Şehitlikteki törene Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu askeri ve sivil erkan, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

18 Mart Şehitler Günü Anma programı, Şehitlikte çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Şehitlikte düzenlenen törende Piyade Kurmay Yüzbaşı Özcan Öztürk tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Vali Aydın Baruş´un Şehitlik Defterini imzalanmasının ardından İl Müftüsü İzani Turan tarafından dua okundu.

Şehitlikte yapılan programın sonunda şehit mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı ve dualar okundu.

Salon programı, Bolu Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından Okulu Müdürü Beşir Karahasanoğlu  konuşma yaptı. 

Yapılan konuşmanın ardından  öğrenci Uğur Kavi tarafından Çanakkale Destanı isimli şiir okundu. Programın devamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasına katılan Nurgül Korkmaz kendi yazdığı mektubu okudu.

Program, okul öğrencilerinin “Çanakkale Geçilmez” isimli oratoryosunun ardından “Millet Malı” isimli tiyatro gösterisi ile devam etti.

10-A sınıfı öğrencisi Merve Altun Annesinden Şehidine Mektup, okul öğrencisi Ayşe Efe ise  “Hazin Bir Sarıkamış” isimli şiirini okudu. “Vatan Uğruna” adlı tiyatro oyunu gösterisinin ardından 18 Mart Kupası Atletizm dalında bayan ve erkeklerde dereceye girenlerin ödülleri Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından verildi.

Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya salon programı sonrasında Behiye Baysal Ortaokulunu ziyaret etti.  Çavuşoğlu, Çanakkale Savaşının 100.yıl dönümü ve 18 Mart şehitler günü ile ilgili konuşma yaptı.  Daha sonra öğrencilerin hazırlamış oldukları Çanakkale Savaşı köşesini inceledi.

 

 

 

AKTAŞ MAH. ŞEHİT GÜVEN KESKİN CAD. ŞÖFERLER ODASI MOTOR TAŞIT SÜR SİTESİ NO 8A MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.